Мастерс Лондон Џоковиќ- Федерер дуел за полуфинале

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На мастерс турнирот во Лондон Новак Џоковиќ загуби од Доминик Тим па сега има скор од една победа и еден пораз. Доминик Тим со оваа победа обезбеди пласман мегу четири најдобри во Лондон. Џоковиќ за да се пласира мегу четири најдобри мора да го совлада Роџер Федерер во групата „Бјорн Борг„ во четврток.

Сподели.