Мануел Ноер го сруши рекордот на Сеп Маер

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Голманот на германската репрезентација Мануел Ноер го сруши рекордот стар 40 години на Сеп Маер. Ноер на вчерашниот натпревар против Естонија/8-0/ застана на голот на Германија по 88 пат. На овој натпревар капитенот на германската репрезентација не прими гол,што е негов 37 натпревар на голот на Германија без примен гол. Со овој натпревар тој го сруши рекордот на легендарниот германски голман Сеп Маер.

Сподели.