Манекенката која ги излудува сите фудбалери се фотографираше гола (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Бројни фудбалери од италијанската Серија А се обиделе да ја заведат преубавата манекенка Ирена Берзеро, но таа досега сите ги одбила.

Иако веќе долго време е во светот на модата и моделингот, згодната Ирена целосно се разликува од своите колешки, а тоа го потврдува фактот што не ја интересираат згодни, богати и успешни фудбалери.

Заносната Италијанка се обидел да ја освои и Марио Балотели, додека бил на врвот на кариерата, но таа не ни помислила да му даде можност.

Ирена се прославила со провокативните фотографии кои ги објавува на својот Инстаграм профил.

Интересно, е тоа што објавува фотографии, а на ниту една не се гледа нејзиното лице. Меѓутоа, на нејзините фанови тоа не им пречи, затоа што се гледа и повеќе од доволно.

Сподели.