Македонските претставници на Европски мегдан

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во рамките на квалификациите за Лига Европа денес три претставници од Македонија ке излезат на мегдан.

Академија Пандев своето деби на европска сцена ке го има денес на стадионот Тоше Проески во Скопје. За противник ке ја има екипата на Зрински/БИХ/ Натпреварот се игра од 19 часот.

Македонија ЃП гостува во Ерменија на екипата на Алашкерт. Натпреварот се игра од 17 часот.

Шкупи ке гостува исто така во Ерменија. За противник ја има екипата на Пјуник која го елиминира Вардар изминатата сезона. Натпреварот се игра од 15-30 часот.

Сподели.