Македонски државјанин уапсен во Хамбург: Имал потерница за лежење 17 години затвор

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Полициски службеници од Единицата за потраги по лица во Хамбург, Германија, во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка при МВР вчера во Хамбург го уапсиле македонскиот државјанин К.Д., баран со потерници за издржување на вкупна затворска казна од 17 години.

Како што информира МВР, К.Д. е осуден за повеќе кривични дела, меѓу кои разбојништво, поголем број тешки кражби, измами и фалсификување на документи и ќе биде спроведен за издржување на затворската казна.

Од Министерството велат дека оваа акција е резултат на успешната соработка на МВР со германската

Сподели.