Македонија У21 ги започна подготовките

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Селекцијата на Македонија до 21 година ги започна подготовките за првиот натпревар од квалификациите. Тренинзите ке се одвиваат на СЦ Петар Милошевски. Првиот натпревар нашите младинци ке го одиграат против Фарски Острови. Селекторот Благоја Милевски очекува сигурна победа за старт на квалификациите.

Натпреварот ке се одигра на главниот стадион на ФФМ во СЦ Петар Милошевски на 10 септември од 16 часот.

Македонија се наога во групата 6 каде уште се и селекциите на Казахстан, Шпанија, Црна Гора и Израел.

Сподели.