МАК БАСКЕТ-победи на фаворитите

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во рамките на 14 коло од Македонското првенство во кошарка фаворитите не дозволија никакви изненадувања.Реаултатите се следните.

РАБОТНИЧКИ  — КУМАНОВО    88-79

ШКУПИ  –  БЛОКОТЕХНА   53-102

ГОСТИВАР  –  МЗТ СКОПЈЕ  61-74

ВАРДАР  –  ФЕНИ  70-80

КОЖУВ  –  ПЕЛИСТЕР  73-68

Следува пауза до наредно коло кое ке се одигра во март,поради одигрувањето на КУП на МАКЕДОНИЈА кој ке се одигра во Гевгелија од 15 до 18 февруари.

Сподели.