МАК Баскет- лигата стартува со 10 екипи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Нова промена во Македонската кошарка.По откажувањето на првото коло, заради распадот на КК Охрид и најавата дека има можност локалната управа да го превземе клубот по одложување од една недела првенството ке стартува овој викенд но со одредени измени. Бидејки лигата се намалува ке се пристапи кон нов ждреб со кој ке се знае распоредот на натпреварите. Во новата сезона лигата ке брои 10 клубови и тоа

МЗТ Скопје

Работнички

Гостивар

Вардар

Пелистер

Кожув

МЗТ Скопје 2

Куманово

Академија ФМП

Еуроникел/ Фени Индустри/

Сподели.