МАК БАСКЕТ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во последните натпревари од 13 коло во Македонската кошаркаска лига во Битола домашниот Пелистер беше совладан од Блокотехна со 66-81.Со оваа победа Блокотехна го дели второто место со МЗТ и со ист скор од 11 победи и 2 порази го одржува високиот пласман во оваа сезона.

Во вториот натпревар од завршницата на 13 коло Куманово на домашен терен ја совлада екипата на Охрид со 77-69 и со тоа го задржува 6 место на табелата кое води во разигрувањето за титула.

Сподели.