МАДРИД е РЕАЛОВ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во градското дерби на Ванда Метрополитано се одигра дербито на колото во шпанската Примера. Фудбалерите на Реал дојдоа до значајни 3 бода  превземајки го 2 место од Атлетико  Мадрид.Натпреварот беше тензичен како и секое мадридско дерби,но Реал доминираше во текот на целиот натпревар.Тоа го покажува и крајниот резултат од 1-3/1-2/ на Ванда Метрополитано ,што ретко се случува.Покрај трите постигнати голови Реал диминираше и во поседот на топката во сооднос 64-36.Стрелци за Реал Касемиро,Рамос и Бејл,а за Атлетико Гризман.

Сподели.