Ленче Николовска, советникот за земјоделие на Заев избракана од Могила

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ленче Николовска која е посебен советник во Владата на СДСМ и го советува Зоран Заев за прашања поврзани со земјоделството, шумарството и водостопанството вчера беше буквално избркана од Могила.

Земјоделците ја запрашаа Ленче кога ќе дојде да разговараат за откупот и цената за млекото, а таа им одговори дека земјоделците имаат министер да им го реши проблемот.

Таа одби да им одговори на земјоделците дали зема народни пари, погледнете:

Od mogila pocnuva se kako lazese taka e izbrkafme posebnata sovetnicka lence nikolovska, babovski,i kompanija,pocna sostanokot prvo video, i odma zavrse ftoro,ostana skrsena stikla,na plostatceto

Gepostet von Borce Bucino Bucinski am Mittwoch, 5. Dezember 2018

Сподели.