КУН АГУЕРО израмни рекорд

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Фудбалерот на Манчестер Сити Агуеро израмни рекорд во Премиер лигата. Во победата на граганите над Челзи од 6-0 , Агуеро постигна хет-трик. Овој хет-трик му е 11 и го израмни рекордот на англиската легенда Алан Ширер кој исто така има постгнато 11 во историјата на Премиершип.

Освен рекордот Агуеро се изедначи и со Мухамед Салах во постигнати голови оваа сезона,двајцата имаат постигнато по 17 голови.

Сподели.