Косовската полиција не ги пушти фудбалерите на Црвена звезда да влезат во Косово

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Генералниот директор на Црвена Звезда, Звездан Терзиќ со приватен автомобил ја предводеше делегацијата на клубот до границата со Косово, а зад џипот беше автобусот со фудбалерите на српскиот шампион.

Сепак, Србите имале забрана за влез на косовска територија, а тоа го потврди и генералниот директор.

„Имаме забрана за влегување на територија на Косово, причината не ја знаеме. Забраната е од Владата на Косово“, откри Терзиќ за медиумите.

Фудбалерите на Ц. Звезда треба да одиграат меч во Косово во српскиот Куп со Трепча.

Видеото можете да го погледнете тука.

Сподели.