Коби Бpajaнт со македонското знаме и тројца македонци

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Фотографијата датира од далечната 1998 година од Светското првенство во Streetball во Париз, а истата е направена после натпреварот САД-Македонија.

На фотографијата покрај легендарниот Коби Брајант, од десната страна стои Трејси Мекгрејди, легендарниот НБА играч на Хјустон Рокетс, а заедно со нив фотографирани се и тројцата прилепчани: Менде Папазоски, Дарко Спироски, Алмир Мифтароски.

Вечна слава легендо!

Security Check Required

null

Сподели.