Ќерката на Меган и Хари ќе ја промени историјата! ЕВЕ ЗОШТО

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Поранешната актерка Меган Маркл и принцот Хари ќе добијат второ дете во текот на летото. Странските медиуми пишуваат дека нивната ќерка ќе биде таа што ќе ја смени историјата на кралското семејство.„Хари и Меган веќе влегоа во историјата за сè што направија, а никој претходно во семејството го немаше. Нивната ќерка најверојатно ќе тргне по тој пат и ќе ги сруши бариерите “, изјави експерт за кралското семејство за странските медиуми.

Тој наведува дека е можно кралската двојка да не избере титула за своето мало девојче, исто како што не сториле кога се роди нивниот син Арчи. Странските медиуми пишуваат дека евентуално би можеле да и ја дадат титулата „Lady“. Поради ова, веќе започнаа шпекулации дека на малото девојче може да им се даде името Дијана, за да може да и се обраќаат како Лејди Ди, како мајката на Хари.

Ќерката на Хари и Меган ќе биде посебна и по тоа што ќе биде првото кралско бебе кое не е родено во Велика Британија. Покрај тоа, ако Меган се породи во Калифорнија и го задржи државјанството на САД, нивното мало девојче автоматски ќе стане државјанин на САД.

Инаку, Меган неодамна одлучи да ја откаже забавата за baby shower, која беше замислена како забава организирана од идната мајка или нејзините пријатели со цел да го прослават доаѓањето на бебето. Отпрвин сакаше раскошна забава да го прослави доаѓањето на нејзината ќерка, но тоа нема да се случи. Таа смета дека поради пандемијата, ваквата прослава не е соодветна. „Таа смета дека голема забава со еден куп подароци не е идеална во моментов. Има премногу кавги во светот за такви работи “, изјави извор за странските медиуми.

Сподели.