Казни за 396 лица за неносење на маска

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 396 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид -19.

Сподели.