Казнети 443 лица за неносење маски

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за носење заштитна маска регистрирани се 443 прекршоци, информираат од МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Сподели.