Browsing: Кујна

ЗДРАВЈЕ
Посно и вкусно: Ванилици со афион

Вкусни посни колачиња, малку поинакви од обичните ванилици, но неверојатно вкусни. Потребно е: 250 г маргарин, на собна температура. 130 г шеќер во прав. 1 кесичка ванилин шеќер. 300 г брашно, 200 г мелен…

Кујна
Рижото со морски плодови

За љубителите на морската храна ова е одличен рецепт за подготовка на ориз со школки … Потребно е: 400 г ориз 1 кг црни неотворени морски школки 1…

Кујна
Мафини од тиква

Мафини сакаме сите, а тие се уште поубави во оваа сезона на тиквата. Лесно се прават и се многу вкусни. Потребно е: 200 г тиква, испечена и…

Кујна
Кажете им НЕ на овие 7 производи

Сте се запрашале ли некогаш зошто токсиколозите не јадат пуканки приготвени во микробранова печка? Или зошто фармерот не јаде неоргански одгледан компир, или зошто рибарот никогаш…

Кујна
19561

Ако сте во потрага по брз и топол оброк, овие тортиљи се совршени за вашата трпеза. Потребни состојки: – половина лажичка маслиново масло – едно чешне…

1 2 3 6