Browsing: Фит

ЗДРАВЈЕ
Фитнес инструкторката Ана Стојанова само по долна облека маѓепсува со раскошните облини (ФОТО)

Ана Стојанова е девојката која како фитнес инструктор, модел и советник за здрава исхрана, се наметна на социјалните мрежи и тоа со одлична примарна идеја –…

ЗДРАВЈЕ
Вежбањето може да ве направи посреќни отколку парите

Истражувачи од Оксфорд направиле истражување и потврдиле дека вежбањето е многу поважно за нашето ментално здравје, отколку економскиот статус. Научниците заклучиле дека оние кои вежбале регуларно…

ЗДРАВЈЕ
Аеробикот и слабеењето

Што претставува аеробикот? Аеробикот е кардио активност со која се активираат големите мускулни групи во телото. Аеробикот ги активира белите дробови и ги “тера” да работат…

ЗДРАВЈЕ
Фитнес моделот Александра не ги остава мажите рамнодушни (ФОТО+ВИДЕО)

Романката Александра Вадихазан Клужјанка е новиот светски фитнес модел шампион во висока класа. Александра победи на Светското првенство за бодибилдингот и фитнес во Будимпешта. Ова е…

1 2 3 5