Browsing: ЗДРАВЈЕ

ЗДРАВЈЕ
Фитнес моделот Александра не ги остава мажите рамнодушни (ФОТО+ВИДЕО)

Романката Александра Вадихазан Клужјанка е новиот светски фитнес модел шампион во висока класа. Александра победи на Светското првенство за бодибилдингот и фитнес во Будимпешта. Ова е…

ЗДРАВЈЕ
Посно и вкусно: Ванилици со афион

Вкусни посни колачиња, малку поинакви од обичните ванилици, но неверојатно вкусни. Потребно е: 250 г маргарин, на собна температура. 130 г шеќер во прав. 1 кесичка ванилин шеќер. 300 г брашно, 200 г мелен…

Здравје
Две деца и двајца воспитувачи заразени со смртоносната бактерија МРСА

Четворица новозаразени со смртоносната бактерија МРСА се откриени во скопско училиште и градинка. Заразени се две деца и двајца воспитувачи, објави плусинфо.мк Смртоносната бактерија МРСА е откриена…

1 2 3 26