Browsing: ЗДРАВЈЕ

ЗДРАВЈЕ
Воведени три нови типови инсулин со сертификат за квалитет

Во изминатиот период се направени суштински реформи во здравствениот систем за обезбедување најквалитетен третман за пациентите со дијабетес мелитус и други ендокринолошки заболувања, соопштуваат од Министерството…

ЗДРАВЈЕ
ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА МАКЕДОНСКИОТ БРАНИТЕЛ ОД СТРУМИЦА АНДОН ПОП ЧОТРОВ:Потребни му се средства да го продолжи лекувањето на ампутираното стопало

Македонци, да му помогнеме на нашиот македонски бранител Андон Поп Чотров (Доне) кој колку може! Потребни се финансиски средства за плаќање на болничко лекување на неговото…

ЗДРАВЈЕ
Фитнес инструкторката Ана Стојанова само по долна облека маѓепсува со раскошните облини (ФОТО)

Ана Стојанова е девојката која како фитнес инструктор, модел и советник за здрава исхрана, се наметна на социјалните мрежи и тоа со одлична примарна идеја –…

1 2 3 30