Browsing: ЗАНИМЛИВОСТИ

ЗАНИМЛИВОСТИ
Сицилијанец избегал од домашен притвор и се вратил во затвор- го малтретирала сопругата!

Казнет со домашен притвор, жител на сицилијанскиот град Катанија пред некој ден затропал на вратата на локалниот затвор барајќи да го вратат зад решетки. Како основен…

ЗАНИМЛИВОСТИ
Срушени стереотипите за африканците со една слика од маратонот во Скопје (ФОТО)

На секоја спортска манифестација редовно се случуваат незгодни ситуации, а на овогодинешниот Скопски маратон екипата на Слободен печат успеа да „улови“ една таква. Коментарите на луѓето…

ЗАНИМЛИВОСТИ
Да помогнеме: Се собираат средства за издавање на книга со наслов „Демографските промени во македонските села“ (ВИДЕО)

Христијан Аџиовски од Битола добил брилијантна идеа. Љубовта према Македонија ја изразил така што своите истражувања за македонските села и нивните демографски промени ги сосредочил во…

ЗАНИМЛИВОСТИ
Проблемите на Пендаровски за време изборите 2014, раскажани од шпанската легенда! (ВИДЕО)

Погледнете како шпанската легенда раскажува случка со Стево Пендаровски за време на изборите во 2014 година. Имале технички проблеми. (Хумористично видео) ПОГЛЕДНЕТЕ:

1 2 3 30