Browsing: Црна Хроника

ВЕСТИ
Тројца струмичани во притвор – грабнале жена од улица, едниот потоа ја силувал

Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против три лица за кои постои основано сомнение дека сториле кривично дело – Грабнување од член…

ВЕСТИ
Детали за убиството во Струга: Ја избодел сопругата во стан на пријатели, па се обидел да се самоубие

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга синоќа изврши увид во стан во Струга каде беше лишена од живот жена на возраст од 34 години.…

ВЕСТИ
ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО:12-годишно девојче oд Велес, брутално нападнато од својата другарка, другите гледаат и снимаат со телефон (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео во кое 12 годишно девојче од Велес е физички нападнато од својата врсничка.  Додека бара помош и ја моли својата…

ВЕСТИ
ХОРОР ВО КОЧАНИ: 10-годишно дете го маваат со клоци, шамари и тупаници дури тоа ги моли да го однесат кај мајка му (ВИДЕО)

Жители од кочанската населба „Трајаново трло“ претепале 10 годишно дете (ромче) за наводна кражба (не се знае што е украдено). На снимката се гледа како жителите…

1 2 3 175