Browsing: Црна Хроника

ВЕСТИ
Еве како ќе бидат обештетени жртвите од автобуската несреќа: Оштета од 9.000 евра за семејствата на загинатите, по 4.500 евра за повредените

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во осигурителната компанија…

ВЕСТИ
Да не се повтори и да не се заборави: Македонија тагува по 14-те загубени животи

Македонија и денеска тагува по прерано згаснатите животи во катастрофалната автобуска несреќа кај Карпалак која се случи на 13 февруари доцна попладнето. Ова се нашите сограѓани…

ВЕСТИ
Рубин Земон: Не ја осклучуваме можноста за саботажа на автобусот од анти-нато структури! (ФОТО)

Советникот на премиерот, Рубин Земон се огласи на својот ФБ профил со провокативен статус. Со статусот каде што обвинува странски анти-нато структури дека го саботирале автобусот…

ВЕСТИ
Хероите не секогаш имаат супер моќи! Еден од спасувачите кај Карпалак се огласи на Твитер! (ФОТО)

Еден од лицата кои ги ваделе луѓето од автобусот кој излета од автопатот Скопје-Тетово кај местото Карпалак се огласи на твитер: Секоја пофалба за човекот, но…

ВЕСТИ
Две бебиња починаа од морбили во Македонија: Состојбата е алармантна, Филипче бега од одговорност

Шестмесечно бебе заболено од морбили почина пред два дена на Клиниката за инфективни болести во Скопје. Министерот за здравство Венко Филипче, по оваа трагедија посочи дека…

1 2 3 23