Browsing: Свет

ВЕСТИ
Путин им додели на пилотите звање Херој на Русија за успешното принудно слетување во поле со пченка

Претседателот на Русија Владимир Путин ги награди со звањето Херој на Русија пилотите кои во близина на аеродромот Жуковски принудно го спуштија авионот кој превезуваше 226…

ВЕСТИ
Дорис Пак за Рекет: Зошто ЕУ не реагира? Поради името не може да се затворат очи, се споменува премиерот!

Германската политичарка и претседателка на асцијацијата на жени во Еврпската народна партија (ЕПП), Дорис Пак, се огласи на Твитер за последната снимка за „Рекет“ објавена на…

ВЕСТИ
Проблеми во чекирањето на летовите оставија илјадници патници на три лондонски аеродроми

Проблеми во проверката на летовите на „Бритиш ервејз“ се појавија денеска на три лондонски аеродроми и предизвикаа проблеми кај илјадници патници, јави ДПА. Авиокомпанијата предупреди дека …

ВЕСТИ
Се сруши авионот на Пинк

Приватниот авион на ѕвездата Алесија Бет Мур, позната како Пинк, се сруши при слетување на данскиот аеродром Аархус. Во авионот биле четворица американски државјани, двајца Австралијанци,…

ВЕСТИ
Шпанецот Јосеп Борел е нов шеф на европската дипломатија

Советот официјално го именуваше шпанскиот министер за надворешни работи по одобрувањето од новоизбраната претседателка на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен, соопшти портпаролот. За да го…

1 2 3 93