Browsing: ВЕСТИ

ВЕСТИ
Апасиев: Сите ќе ве стреламе!

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев предмалку се огласи на социјалната мрежа „Фејсбук“ откако стана јасно дека партијата добива најмалку еден мандат во идниот парламентарен состав. Со…

ВЕСТИ
Страницата на ДИК уште не работи, хакерите порачаа: „Не простуваме, не забораваме. Очекувајте нѐ”

Интернет страницата на Државната изборна комисија се уште не функционира по синоќешниот, како што го нарече претседателот на ДИК Оливер Деркоски, надворешен напад. Остана само фотографијата…

ВЕСТИ
Најдоцна 20 дена од одржувањето на изборите треба да се одржи конститутивната седница на Собранието на Република Македонија

Собранието ќе го сочинуваат 120 пратеници, кои ги претставуваат граѓаните и одлучуваат по свое уверување. Согласно Уставот, пратениците во Собранието се избираат за време од четири…

ВЕСТИ
Времето денеска – 16.јули 2020

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со локална појава на пороен дожд проследен со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен…

1 2 3 4 5 1.409