Browsing: ВЕСТИ

ВЕСТИ
Санкционирани 339 возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, пришто во Скопје изречени биле вкупно 339 санкции.…

ВЕСТИ
Холштајн: Во интерес на Бугарија е да не го блокира проширувањето на ЕУ во овој регион

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на ЕУ, смета германската амбасадорка во земјава, Анке Германија е земја претседавач со Унијата.…

ВЕСТИ
Чулев: Случаите со Јанкулоска и мојот советник се заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета

Поранешниот  министер за внатрешни работи Наќе Чулев случаите со екс министерката Гордана Јанкулоска и неговиот поранешен советник ги опиша како заплашување, сеење страв, политички реваншизам и…

ВЕСТИ
Димовски: Oваа Влада е на ДУИ со премиер од СДСМ, 50% Македонци, помалку од уставно потребното, 44,44% Албанци, повеќе од уставно потребното

Составот на Владата е спротивен на темелните вредности на Уставот на Република Македонија, напиша на својот Фејсбук профил поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски. „Не ја…