Browsing: ВЕСТИ

Балкан
Брнабиќ понудила оставка, претседателот Вучиќ ја одбил

Српската премиерка Ана Брнабиќ вчера жестоко пред новинарите го критикуваше министерот за иновации и технолошки развој Ненад Поповиќ поради неговиот дискриминаторски став за ЛГБТ популацијата и…

ВЕСТИ
Данев: Манифестацијата „Илинденски марш“ после цели 40 години е одбиена од Министерството за култура

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ на четириесеттата седница на Собранието го праша министерот за култура Роберт Алаѓозоски, зошто е одбиена и не е финансирана манифестацијата…

ВЕСТИ
МВР ги дематира обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ за исхраната на специјалците

Министерството за внатрешни работи категорично ги отфрла политикантските и неточни тврдења изнесени денес во јавноста од страна на политичка партија за наводната несоодветна исхрана на припадниците…