Browsing: ВЕСТИ

ВЕСТИ
Закажани нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Т.Н.Т“, „Транспортер“ и „Тендери“

Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Т.Н.Т“, „Транспортер“ и „Тендери“. Случајот „ТНТ“ се однесува на уривањето на…

ВЕСТИ
„Тендери“ ќе продолжи на 14 мај

Судењето за предметот „Тендери“ на СЈО во кој првообвинета е поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, ќе продолжи на 14 мај со изведување материјални докази. На…

ВЕСТИ
Мицкоски: Владата и Заев амнестираат криминал и убиства додека политичкиот терор расте

Виновници за тројното убиство во Арачиново нема. Виновници за разнесувањето на џипот на полскиот контингент на НАТО во кумановско, нема. Виновници нема ниту за петкратното убиство…

ВЕСТИ
Детали за пукањето во Чаир

Пред малку имаше пукање со огнено оружје во Чаир, поточно во маркетот Кипер, известува Журнал. Како што дознава Журнал од местото на настанот, во инцидентот имаше…

ВЕСТИ
Завршува грејната сезона

Грејната сезона 2017/2018 почна порано од вообичаеното, на 7 октомври 2017 година. Вообичаено трае од 15 октомври во тековната до 15 април наредната календарска година и…