Browsing: ВЕСТИ

ВЕСТИ
ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба: СДСМ не се грижи за безбедноста на општината, граѓаните сведоци на грабежи насилство и закани

ДСМ не се грижи за безбедноста за граѓаните на Гази Баба, ова на денешна прес конференција го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба. -Како поинаку да се…

ВЕСТИ
Мицкоски: Сакам да бидеме дел од НАТО под нашето уставно име, да го говорам мојот македонски јазик и да бидам Македонец

За разговорите за името, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервјуто за Призма вели дека нема никакви информации. -Јазикот и идентитетот се стекнато право и тоа…

ВЕСТИ
Објавена листата на најевтини градови за живот во Европа: Меѓу нив и Скопје, најголем дел се од регионот

Најевтини градови за живот, освен во Македонија, има и во Србија, Романија, Украина, Русија, Белорусија, Босна и Херцеговина, Бугарија и Албанија. Месечните трошоци од 700 евра…

ВЕСТИ
Два месеци по трагичната смрт на Калина и Александар: Документи уште се чекаат, семејствата бараат одговорност!

Смртта на Калина и Александар во јавноста предизвика бура од реакции за начинот на водење на турата во лоши временски услови, но и за лиценцата на…

Балкан
Кина планира да инвестира во фабрика за лековити билки во Србија

Кина е заинтересирана за инвестирање во производство на лековити билки во Србија и во посета на српското Министерство за земјоделство престојува кинеска делегација. Според кинескиот амбасадор…