Browsing: ВЕСТИ

ВЕСТИ
Средношколци од Неготино оставени сами во Италија: Директорката ја продолжила екскурзијата

Средношколци од Неготино биле оставени сами на себе во Италија, додека директорката на гимназијата „Св. Кирил и Методиј“ заедно со нивните професори и соученици ја продолжиле…

ВЕСТИ
Родител на убиено дете кај Смилковско: Заев да се донесе во судница, па тука да се соочи со сите родители

Таткото на убиеното момче Александар Наќевски кај Смиљковското езеро, се обрати пред судот на денешното рочиште за случајот „Монструм“, пишува Фокус. -На една од средбите, сегашниот…

ВЕСТИ
Забрзано расте еврото

Еврото забрзано расте на сметка на доларот кој паѓа. Курсот на еврото во однос на доларот достигнува највисоко ниво во последниве три недели на меѓународниот пазари.…

ВЕСТИ
ДС: Во јуни ќе добиеме датум за преговори

Демократскиот сојуз смета дека, одлуката на Европската Комисија, Република Македонија да добие безусловна препорака за започнување на пристапните преговори за полноправно членство во ЕУ е признание…