Browsing: ВЕСТИ

ВЕСТИ
ВМРО-ДПМНЕ: Економски раст во 2017 нема, граѓаните живеат полошо, најголем губитник од 10 месечното владеење на СДСМ се младите

Од ВМРО-ДМПНЕ велат дека Зоран Заев и Мила Царовска продолжуваат со лагите и манипулациите. Од опозициската партија велат дека тие говорат за мерки за вработување, а…

ВЕСТИ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ДИМИТРИЕВСКИ САКА ДА ПОДИГНЕ СПОМЕНИК НА АМЕРИКАНСКАТА КОМПАНИЈА ШТО ГИ НОСИ КУМАНОВЦИ ВО ИРАК И АВГАНИСТАН

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски планира да подигне споменик на американската компанија „Келог, Браун и Рут“ (КБР), затоа што дала најголем придонес за развој на градот…

ВЕСТИ
ВМРО-ДПМНЕ: Неуспесите со СДСМ на власт станаа наше секојдневие, граѓаните заслужуваат подобро, државата заслужува подобро

Реформите кои ги најавуваа, како да беа ветувани на први април, завршија уште пред да почнат. Правосудните органи се партизираат со партиски кадри, а институциите се…