Browsing: ВЕСТИ

ВЕСТИ
Премиерот си замина пред чочекот

Портпаролот на Владата на Република Македонија Миле Бошњаковски во одговор на новинарско прашање на Република вели дека премиерот и делегацијата на Еу заминале пред вработените во Актор…

ВЕСТИ
Кривични пријави против поранешните генерален секретар на Владата и заменик министер за економија

К.Б. (37) од Скопје и Х.Д. (44) од струмичкото село Пиперово добија кривични пријави поради постоење основи на сомневање за злоупотреба на службена положба и овластување,…

Балкан
Османи: ЕУ е партнер на земјите од Западен Балкан

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, денеска учествуваше на политичкиот форум „Следната деценија, регионалната соработка и европската интеграција” кој се одржа во Приштина во организација на…

ВЕСТИ
Чочек во тунелот, а денес зурли и тапани за поставување сообраќаен знак (ВИДЕО)

Инспирирани од вчерашното отворање на автопатот Демир Капија-Смоквица денес во Штип го прославија и отварањето на новото триаголниче кое се наоѓа на булеварот во Штип. Забавата…