Browsing: ВЕСТИ

ВЕСТИ
Мицкоски: Поради злоупотребите направени при покренување на обвинението за 27 април, најмалку што може Спасовски е да си даде оставка

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во „Клик Плус“ на телевизија 21 се осврна и на настаните во Собранието од 27 април минатата година.…

ВЕСТИ
Хрватската претседателка се поклони пред споменикот на македонските херои, а државата го остави да пропаѓа

Хрвaтскaтa претседaтелкa Кoлиндa Грaбaр Китaрoвиќ, без кревање помпа и присуство на медиуми,  пoлoжилa букет свежo цвеќе пред спoменикoт нa Пaднaтите херoи зa Мaкедoнијa и Вечниoт Oгaн,…

ВЕСТИ
Двајца тинејџери тешко повредени, џип удри во нивната запрежна кола

Синоќа во 20.10 часот на регионалниот пат Куманово- Липково патничко возило „Фолксваген Туарег“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Џ.А.(51) од с.Липково, удрило во запрежно возило во…

ВЕСТИ
Кавадарчанец додека закачувал приколка бил прегазен од својот трактор, со тешки повреди пренесен во Скопје

Во текот на вчерашниот, утрината во 8:50 часот во полициската станица Кавадарци од Јавната здравствена установа Кавадарци било пријавено дека кај нив повреден бил донесен 67…