Browsing: ВЕСТИ

ВЕСТИ
Mицковски: “Македонија се буди и многу скоро ќе каже стоп за овие погубни политики на владата”

(Фејсбук статус на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски) “Она што Зоран Заев го нарекува “одлична надворешна политика”, за граѓаните и за нашата држава преставува распродажба на…

Балкан
Грчки новинар: Целиот свет ја нарекува Македонија и смета дека Грците се луди поради тврдењето дека земјата треба да се преименува

Пред два месеца седнав на кафе во долниот кварт во Лондон. Девојката која ме служеше ме праша од каде сум бидејќи мојот акцент ѝ звучеше познато.…

ВЕСТИ
Како се случи трагедијата на Кајмакчалан: Биле ли планинарите предупредени од ски центарот за лошото време?

Грчки медиуми известуваат дека Калина и Александар се одделиле од групата, и најверојатно изгубиле ориентација поради лошите временски услови. Членови на нивната група се јавиле на…

Балкан
Заев од турската Влада побара квоти за извоз на телешко и јагнешко месо од Македонија

Македонскиот и турскиот премиер Зоран Заев и Бинали Јилдирим на денешната прес- конференција јавно ги потврдија заложбите за унапредување на економската соработка меѓу двете држави и…