Browsing: ВЕСТИ

ВЕСТИ
Јорданов: Овој криминален картел ја урнисува државата, институциите стануваат место за вдомување партиски војници на СДСМ

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека Зоран Заев ја приватизираше и Царинската Управа. Царината и формално станува општинска организација на СДСМ, а непотизмот и партиските заслуги единствен критериум…

ВЕСТИ
ВМРО-ДПМНЕ: Поради незнаењето и неспособноста на криминалниот картел на власт, РЕК Битола повеќе од 10 часа е нефункционална

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека поради незнаењето и неспособноста на криминалниот картел, РЕК Битола 10 часа е нефункционална -Неспособноста и неодговорноста на криминалниот картел на власт на…

ВЕСТИ
Без вода дел од улица „Козле“

Поради уличен дефект ф100мм на улицата „Козле“, влез за Трнодол, денеска ќе биде во прекин водоснабдување за корисниците на дел од таа улица. Како што соопштија…

ВЕСТИ
НБРМ објави информативно-едукативен текст за полимерните банкноти

Народната банка на Република Македонија денеска на својата веб-страница, на официјалната страница на социјалната мрежа „Фејсбук“ и на официјалната страница на социјалната мрежа „Твитер“ објави нов…