Browsing: ВЕСТИ

ВЕСТИ
Средба на Мицкоски со Жбогар и амбасадорите на земјите членки на ЕУ

Актуелната политичка и економска состојба во Република Македонија била тема на денешната работна средба на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со амбасадор на ЕУ и амбасадорите…

ВЕСТИ
Груевски: Одбиеното изземање на судиите доказ дека ова е политички, а не правен процес

Судскиот совет денеска постапи сосема спротивно од советот во четвртокот кога адвокатите побараа изземање на судиите, претседателите и нивните заменици на Кривичниот и Апелациониот суд, реагираше…

ВЕСТИ
Дел од булеварите затворени за сообраќај – не возете по овие улици во Скопје

За велигденските празници, односно на ден Велигден сообраќајната полиција при СВР Скопје денеска ќе воведе посебен режим на сообраќај за одредени сообраќајници во централното градско подрачје…