Browsing: ВЕСТИ

ВЕСТИ
СЕ РАСПАЃА ВЛАДИНОТО МНОЗИНСТВО: Власта со закана до Ферид Мухиќ да го отстапи пратеничкото место ако не планира да гласа за уставни измени

Во најавата на емисијата 360 степени на Алсат М, министерот Димитров беше запрашан дали власта успеала да го врати Мухиќ во таборот кој ќе гласа за…

ВЕСТИ
Интересна средба – прегратки и пцости на средбата во Белата куќа Трамп и Кајне Вест (Видео)

Раперот Канје Вест уште еднаш потврди дека е меѓу најголемите поддржувачи на американскиот претседател Доналд Трамп, за време на неговата вчерашна посета на Белата куќа, на…

ВЕСТИ
Независен синдикат на полицијата: Нема униформи за полициските службеници

Независниот синдикат на полицијата денеска повторно се пожали дека полициските службеници немаат добиено униформи. Претседателот на синдикатот Гоце Делчев Тодев во изјава за медиумите дадена пред…