Browsing: ВЕСТИ

ВЕСТИ
Цела Гази Баба му се смее на Градоначалникот Борче Георгиевски! Погледнете зошто! (ФОТО)

Градоначалникот Борче Георгиевски конечно одлучи да сработи нешто и реши да стави некоја бекатонка во Населбата Хиподром. Но клупите му ја поматиле математиката. Погледнете сега на…

ВЕСТИ
Сведочење на Минчо Јорданов: Му дадов 5.000 евра на Зоран Божиновски, а тој ме обвини дека во Ремедика се врши трговија со органи!

Бизнисменот Минчо Јорданов во моментот сведочи на судското рочиште за случајот “Шпион”, во Кривичниот суд. Тој според обвинителниот акт е оштетен сведок, поради што е повикан…

ВЕСТИ
Аналитичарот Зеколи го „провали“ планот на Заев за 30 септември

Вечерта на 30 септември, независно од резултатите на гласањето, Заев ќе прогласи победа и успешен референдум, предвидува аналитичарот Арсим Зеколи. Аналитичарот натаму обреазложува дека Заев својот…