Browsing: ВЕСТИ

ВЕСТИ
СДСМ гласаше за поскап дизел: Предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на покачувањето на акцизата е одбиен

Пратениците на СДСМ го одбија предлогот на ВМРО-ДПМНЕ да се укине покачувањето на акцизата на дизелот од 3,5 денари. Покачување кое граѓаните и стопанството ги чини…

ВЕСТИ
„Алкалоид“ со раст на консолидираниот извоз, нето добивката, инвестициите и 51 нови вработувања

„Алкалоид АД“ Скопје оствари позитивни финансиски резултати во периодот јануари – март 2018 година, покажуваат неревидираниот единечен и неревидираниот консолидиран Биланс на успех. Според единечниот Биланс…

ВЕСТИ
Мнозинството се зголемува за 7 пратеници, пазарено за 2 места во Влада

Привршуваат разговорите за проширување на парламентарното мнозинство и за реконструкција на Владата. Ова го потврди вчера премиерот Зоран Заев, информирајќи дека во понеделникот имал средби со…