Browsing: ВЕСТИ

ВЕСТИ
Запаленото возило на пратеничката од Виница: Прво го скршиле стаклото, па го полеале возилото

Министерството за внатрешни работи потврди дека вчера бил запален автомобилот на пратеничката Славица Шуманска – Митева од СДСМ. Според полицијата настанот се случил синоќа околу 01.30…

ВЕСТИ
Тимоние: Вчера беше разочарувачки ден, поради начинот на кој беше донесен законот, виси препораката од ЕУ

Препораката за членство во ЕУ виси, поради начинот на кој е донесен Законот за јазиците, изјави за порталот САКАМДАКАЖАМ.МК францускиот амбасадор Кристијан Тимоние. Според него, може да се…

ВЕСТИ
Советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија против двојазичноста во нивниот град

Советниците на СДСМ не дозволија двојазичноста да биде ставена на дневен ред, по што советниците од ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија  седницата на Советот. На денешната седница на Советот…