Browsing: ВЕСТИ

ВЕСТИ
Решение за вишокот на грозје на повидок- Кавадарци изработи студија и ја достави до Влада

Предизборното ветување на градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев околу решавање на проблемот со вишокот на грозје почнува да се реализира. Денеска Јанчев информира дека е изготвена…

ВЕСТИ
МВР со детали за апсењето на Пластичарска

Министерството за внатрешни работи денес излезе со официјални информации за вчерашните случувања на Пластичарска улица. -Околу 13,30 часот при сообраќајна контрола на булеварот “Александар Македонски”, патничко…

ВЕСТИ
САД загрижени поради турската набавка на руски ракетен систем С-400

Американскиот Стејт департмент изрази загриженост поради плановите на Турција за набавка на рускиот ракетен систем земја-воздух С-400. – Според договорите во НАТО, Турција треба да набавува…

ВЕСТИ
Мицкоски: На Македонија и е потребна подобра економија, здравство, образование- така ќе бидеме достојни на нашите великани од минатото

115 години од смртта на македонскиот великан Гоце Делчев. Аманетот е голем, а предизвикот денес, иако поинаков, еднаков според важноста и тежината на тогашните цели и…

ВЕСТИ
Прогноза до крајот на неделава

Времето денеска ќе биде променливо облачно, на места со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Поинтензивни врнежи ќе има…