Browsing: Македонија

ВЕСТИ
ОДИХР: Мирен, транспранетен и добро спроведен прв изборен круг

Мирен, уреден, транспарентен и генерално позитивен е оценет првиот круг од претседателските избори. Странските набљудувачи на ОБСЕ/ОДИХР и на Парламентарното собрание на Советот на Европа констатираа…

ВЕСТИ
Сиљановска Давкова ги повика сите граѓани на Република Македонија да излезат на вториот круг

Кандидатот за претседател на Република Македонија, проф. Д-р Гордана Сиљановска Давкова денеска беше во посета на општина Гази Баба каде што оствари средба со жителите…

ВЕСТИ
Новата реалност во Република Македонија е дека граѓаните одбраа правда токму за Македонија

Резултатите од изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ е политичката сила со најголема доверба меѓу граѓаните и дека политиките на власта доживуваат пораз. СДСМ како политичка партија…

ВЕСТИ
Гордана Сиљановска Давкова и ВМРО-ДПМНЕ ги поразија СДСМ, ДУИ и уште 30-тина партии

Граѓаните вчера ги поразија антидржавните политики на Заев и Пендаровски. Граѓаните порачаа дека не поддржуваат криминал, корупција и непотизам. Гордана Сиљановска Давкова и ВМРО-ДПМНЕ ги поразија…

ВЕСТИ
Зекири: Не очекував повеќе од албанските партнери знаејќи ја нивната сила на терен

Пратеникот и потпретседател на СДСМ, Мухамед Зекири, за телевизијата Клан за прашањето дали очекуваа повеќе од коалиционите партнери, рече дека „некој очекуваше повеќе, јас лично не,…

ВЕСТИ
Зекири: Горчлива победа, време е за одговорност на дел од функционерите од СДСМ

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири вчерашната тесна победа на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски ја дефинира како „горчлива победа и дека резултатот треба да е поука за…

ВЕСТИ
Од денеска Македонија има нова реалност – власта е во слободен пад

Вчеравечер Македонија победи. Граѓаните сплотени без страв кажаа дека сакаат право и правдина. Гордана Сиљановска Давкова ја доби мнозинската поддршка од граѓаните. Народот вчера ги победи…

1 2 3 352