Browsing: Балкан

Балкан
Харадинај денеска во Хаг

Косовскиот премиер во оставка, Рамуш Харадинај, денеска ќе замине за Хаг. Харадинај таму ќе биде интервјуиран од страна на Специјалниот суд. Ова го потврди самиот Харадинај…

Балкан
Мицотакис: Однесувањето и соработката на соседите ќе го оценат нивниот пат кон ЕУ

Мицотакис, во едночасовното обраќање, кусо се задржа на грчката надворешна политика, споменувајќи ги Договорот од Преспа и односите на Грција со Турција. -На Балканот, како што…

Балкан
ВИДЕО: Пожарникари извлекувале луѓе заглавени од земјотресот во Атина

Поради силниот земјотрес музејот Акропол вчера бил евакуиран пред затворањето, а пожарникарите морале да интервенираат и да извлекуваат луѓе заробени во лифтовите на згради, јавува АП.…

Балкан
Харадинај поднесе оставка

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска поднесе оставка на функцијата, за време на оддржување на седница на косовската Влада, јави Бота сот. „Оставката е неотповиклива“, рече Харадинај.…

1 2 3 55