Browsing: ВЕСТИ

ВЕСТИ
Приведен Драги Рашковски

Рано утрово на распит е приведен Драги Рашковски. Потсетуваме дека по притисокот од јавноста поранешниот генерален секретар, Драги Рашковски замина од Владата. Оставката дојде по низата…

ВЕСТИ
ХОРОР ВО КОЧАНИ: 10-годишно дете го маваат со клоци, шамари и тупаници дури тоа ги моли да го однесат кај мајка му (ВИДЕО)

Жители од кочанската населба „Трајаново трло“ претепале 10 годишно дете (ромче) за наводна кражба (не се знае што е украдено). На снимката се гледа како жителите…

ВЕСТИ
Рашковски поднесе оставка! (ФОТО)

Драги Рашковски објави писмо на социјалните мрежи во кое се повлекува од функцијата Секретар за мониторинг и поддршка на институциите при реализација на програмата на Влада…

ВЕСТИ
КОМИТИ ЌЕ ГО ПОДДРЖАТ ПРОТЕСТОТ НА 25 АПРИЛ: Терористите стануваат жртви, додека уставобранителите стануваат терористи!

Да ги утврдиме термините и конечно да ја погледнеме реалноста за 27-ми Април, 2017г од наш агол. Тоа беше ден со измешани чувства – од еуфорија…

ВЕСТИ
Петрит Сарачини зема 42.000 денари, синот на Самка Ибраимовски-40.000 и претседателот на СДММ-25.000 како хонорарци во Влада (ФОТО)

Додека имињата на поранешни советници (професори, доктори на науки, странски експерти) беа објавувани како глинени гулаби за отстрел, сегашните шарени протестанти за “чорба од 50евче во…

ВЕСТИ
Министерот Хоџа за шест месеци потрошил повеќе од 22.000 евра на кафе и ручеци

Овие податоци се добиени од буџетската транспарентност при Министерството за финансии, проект финансиран од УСАИД и ИРИ. Аријанит Хоџа, министер за земјоделство од редовите на Движењето…

Балкан
ПОТВРДА ОД КОВАКС: Еве кога пристигнуваат 100.000 вакцини за Македонија, БиХ и Косово

Приближно 14,1 милиони дози вакцини Фајзер/БиоНТек ќе бидат дистрибуирани во 47 земји во вториот квартал на оваа година, соопшти денеска Глобалниот сојуз за вакцини и имунизација…

1 2 3 1.668