Browsing: ВЕСТИ

Македонија
ВМРО-ДПМНЕ од Охрид ја започна изборната трка за локалните избори (ФОТО)

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ во овој момент го оддржува својот прв митинг на престојните локални избори. Тие традиционално од Охрид ја започнуваат трката за градоначалници. Во Охрид, ВМРО-ДПМНЕ…

Македонија
Од денеска достапна трета доза на вакцина, активни 12.337 случаи на коронавирус

Трета доза на вакцина од денеска достапна за граѓаните над 60 години возраст, здравствените работници и пациенти кои имаат имунокомпромитирана состојба, без оглед на возраста. Третата…

Македонија
Денеска е голем празник, Воздвижение на Чесниот Крст – Крстовден

Денеска е Воздвижение на Чесниот Крст – Крстовден (строг пост). Денешниов празник е органски поврзан со вчерашниот празник, празникот на осветувањето на црквата на Христовото воскресение…

Свет
Четврти член на бразилската делегација во ОН позитивен на коронавирус

Педро Гимареш, член на делегацијата на бразилскиот претседател Жаир Болсонаро во Обединетите нации, е позитивен на коронавирусот, напиша извршниот директор на банката „Каиша економика федерал“ на…

Свет
СЗО започнува нова истрага за потеклото на коронавирусот: Ќе се испитува дали потекнува од лабораторија во Вухан

Светската здравствена организација ќе започне нова истрага за потеклото на коронавирусот и ќе се испитува дали потекнува од лабораторија во Вухан. Ќе биде назначен нов тим…

Македонија
ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Филипче и Хасани трошеле пари за модуларната болница во Тетово, кога веќе имало објект во тврда градба кој требало само да го опремат?

Поставување на модуларната болница во Тетово воопшто не било потребно. Во состав на тетовската болница постои зграда од тврда градба со два ката целосно слободно, на…

Македонија
Стојкоски: Образованието е главен столб на едно општество и е силен стожер во изборната програма

Најголемата инвестиција која човек може да ја направи е да инвестира во своето и образованието на своите деца, порачува кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Ѓорче…

1 2 3 1.820