Browsing: ТЕХНОЛОГИЈА

ТЕХНОЛОГИЈА
Владата ќе враќа данок само на корисниците на Андроид! Твитерџиите ја „подбраа“ владата!

Проектот на владата за повраток на ДДВ стартуваше денес. Корисниците на Ајфо, телефони кои работат на „ИОС“ оперативен систем, неможат да ја имаат апликацијата. Како што…

ТЕХНОЛОГИЈА
Родители ВНИМАВАЈТЕ: Ликот Момо сее страв кај дечињата и ги тера да прават ужасни работи (ФОТО)

Родители, бидете внимателни со видеата на YouTube кои ги гледаат вашите деца. Последниве денови многу мајки пријавуваат дека на многу детски видеа на YouTube и YouTube…

ТЕХНОЛОГИЈА
Изработен првиот елетромотоцикл на ЗД печатач: Потребни биле три дена и 2.600 долари

Компанијата „БигРеп“ го произведе првиот елктромотоцикл изработен со помош на 3Д печатач, јави Би-Би-Си. Мотоциклот се состои од 15 делови, од кои само моторот и акумулаторот…

ТЕХНОЛОГИЈА
Нова измама преку телефонски повици од странство, не кревајте слушалка

Граѓаните да не одговараат на непознати странски телефонски броеви. Агенцијата за електронски комуникации апелира граѓаните да бидат многу претпазливи. Кога добиваат повици од странски оператори кои…

ТЕХНОЛОГИЈА
РОДИТЕЛИ, ВНИМАВАЈТЕ: Социјалните мрежи може да предизвикаат депресија кај тинејџерите!

Тинејџерите имаат два пати поголеми шанси за појава на симптомот депресија поврзан со користење на социјалните мрежи. Тоа е така поради онлајн злоупотребата, пореметувањето на сонот,…

ТЕХНОЛОГИЈА
Лажна порака на Фејсбук предупредува: Личните податоци на корисниците ќе бидат јавно достапни

Кај одредени Фејсбук корисници ширум светот почна да кружи порака во која тие се предупредуваат дека нивните фотографии, разговори и податоци ќе бидат изложени пред јавноста.…

1 2 3 8