Browsing: Музика

Музика
Џенифер Лопез провокативна: Голотија, шипка и еден куп пари во рацете (ФОТО+ВИДЕО)

Пејачката Џенифер Лопез инвестира во својата актерска кариера, бидејќи покрај музиката, тоа е нејзината голема љубов. Новиот филм наскоро ќе излезе, а Џенифер не можела да…

Музика
Стефан Лазаров почна ново поглавје во кариерата: „Hola mamacita“ е неговата прва песна

Стефан Лазаров кој македонската публика го запозна како водител на „Ексклузив“ на социјалните мрежеи споделуваше видеа во кои најави дека ќе почне ново поглавје во кариерата…

Музика
Руската рок група “Земляне” направи плагијат од песната на Тоше Проески „Боже чувај ја од зло“ (ВИДЕО)

Песната „Боже, чувај ја од зло“ е песна на македонскиот пејач Тоше Проески. Од оваа песна произлезе рускиот плагијат од рок групата “Земляне” со наслов „Боже“. Како…

1 2 3 4 5 12