Browsing: Музика

Музика
Eфто Пупиновски: “Ни нема надеж, Дино Мерлин го наполни плоштадот за 100.000 евра, а Ефто за 40 пати помалку пари”

(Фејсбук статус на естрадниот уметник Ефто Пупиновски) “МАКЕДОНСКИ ФЕНОМЕН Самиот да се ставаш како граѓанин од ВТОР ред. И така помина и дочекот на Новата 2020…

Музика
ГОЦЕ ФЕСТ 1992: ,,Таму има луѓе наши, зборат грчки и бугарски, вистина ли кажи тато, тие се МАКЕДОНЦИ” (ВИДЕО)

Далечната 1992 година на популарниот фестивал за македонски патриотски песни ,,Гоце Фест” во изведба да Јанко, Жаклина и малиот Кирил Узунов, песната која ќе ве наежи…

Музика
Стојне Николова со преработка на комитска песна: ,,Крушево абер пристигна” (ВИДЕО)

По Некст Тајм, сега и Стојне Николова со преработка на македонска народна комитска песна. Стојне Николова – Крушево абер пристигна (Official Video 2020)Мојсо Продукција Booking: +38975420693…

Музика
Петар Грашо на концерт во Скопје: Некои работи се менуваат на хартија, за мене во срцето секогаш ќе биде Македонија (ВИДЕО)

Петар Грашо, познатата хрватска музичка ѕвезда одржа свој концерт во Скопје, а особено еден негов потег ги крена до максимум присутните гости. Во преполната сала пред…

Музика
Бугарската пејачка сака „како од мајка родена“ да се шета дури и по дома (ВИДЕО)

Бугарската фолкерка  Јаница се фотографираше сосема гола, носејќи на себе само боксериски ракавици. Пејачката ја почести машката публика наместо со торта со гола фотографија, кратко време…

1 2 3 4 12