Browsing: Музика

Музика
МРТ упати повик за избор на композиција за Евровизија 2018 во Лисабон

Македонската Радио Телевизија упатува јавен повик за избор на композиција којашто ќе ја претставува Р.Македонија на претстојниот Избор за Песна на Евровизија 2018 во Лисабон, Португалија.…

Музика
Трајче си најде замена за Сани!

Македонската фолк пејачка Сања Сани Гроздановска и „скопскиот боем“, клавијатуристот Трајче Толевски, беа најраспеаниот и највеселиот  тандем на македонската фолк естрада! Нивните заеднички свирки останаа долго…

1 10 11 12