Browsing: Музика

Музика
„Макфест” удри по навивачите на Вардар: Го уништивте безвременскиот хит за божемна вулгарна химна на Вардар

Безвременскиот хит на сестрите Маријана и Росана, нумерата „Признавам“ која беше изведена на фестивалот за забавни мелодии „Макфест” во 1988-ма година, деновиве е повторно актуелен, но…

Музика
Навршија 30 години од излегувањето на легендарната песна на Врчак-И повторно сам (ВИДЕО)

Раде Врчаковски – Врчак почнал да се занимава со музика откако се вратил од САД каде престојувал четири години,односно во 1999 година излегува неговата прва песна, „И…

Музика
Еве како звучи ,,Нешто ќе те питам бабо” преработена од Некст Тајм (ВИДЕО)

Вечерва групата Некст Тајм ја промовираше својата трета преработка на македонска народна песна ,,Нешто ќе те питам бабо”.Изведбата ќе ве наежи! ПОГЛЕДНЕТЕ: Приказни од булеваротNext Time…

Музика
Во петок ќе биде промовирана нашата песна за „Евровизија 2019“

Евровизиската песна „Proud“ на македонската претставничка на годинашното издание на Евровизија во Израел, Тамара Тодевска, ќе биде промовирана во централниот дневник на Македонската радио телевизија в…

1 2 3 8