Browsing: Магазин

Магазин
ФОТО: Кејт Мидлтон блесна на премиерата на „Не е време за умирање“, погледнете во каков фустан се појави

Војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон остави силен впечаток синоќа на британската премиера на филмот за агентот Џејмс Бонд, „Не е време за умирање“ (No Time to…

Магазин
Синот на Марина Туцаковиќ донесе важна одлука неколку часа пред нејзиниот погреб– помогнете ми да издржам уште денеска и… (ФОТО)

Текстописецот Марина Туцаковиќ денеска во 12:30 часот ќе биде погребана на новите гробишта во Белград како што и самата сакаше тоа да и биде последната желба.…

Магазин
Четири години од смртта на Хју Хефнер, основачот на „Плејбој“ плати за да биде погребан до Мерилин Монро

На 27 септември во 2017 година, на 91-годишна возраст почина најголемиот плејбој на светот, Хју Хефнер. Роден е во Чикаго, како прва професионална работа е забележана…

Магазин
Се ќе ви се оствари што им посакувате на другите: Ова се пораките на Марина Туцаковиќ кои многу добро треба да ги запаметите (ФОТО)

Големиот српски текстописец Марина Туцаковиќ почина вчера, по тешката болест оставајќи зад себе илјадници хитови испеани од најпопуларните пејачи. Умееше да го допре она што никој…

Магазин
Марија не може да го прежали заминувањето на Карлеуша: Направи емотивно видео од нивни заеднички моменти за овие 6 години (ВИДЕО)

Поп -пејачката Марија Шерифовиќ сними нов влог, кој го објави на својот канал на Јутјуб, а главна тема и беше поп -sвездата Јелена Карлеуша. За време…

Магазин
Српската пејачка се уште останува заробена во болничкиот кревет: Требаше да биде пуштена по несреќата, но се случи неочекуван пресврт (ФОТО)

Српската пејачка Славица Чуктераш пред точно една недела итно беше хоспитализирана по повредите кои ги доби во својот дом. Пејачката иако требаше да ја напушти болницата,…

1 2 3 9