Browsing: Филм

СЦЕНА
Документарецот „Со љубов“ – прв филм на неделата на платформата „Синесквер“

Документарецот „Со љубов“ (Avec l’amour) на режисерот Илија Цветковски и продуцентот Атанас Георгиев премиерно ќе се емитува онлајн како прв „Филм на неделата“ на македонскиот стриминг-канал…

ВЕСТИ
Бојаџи ја повика Владата да го остави филмот да се прикажува низ Македонија

Сценаристот и режисер Јани Бојаџи, по синоќешната македонска премиера на неговиот дебитантски филм „Ругање со Христос“ на отворањето на 3. Меѓународен фестивал на дебитантски филм „Киненова“,…

1 2 3 4 5 10